Okunuşu: Ayetel Kürsi , İhlas Suresi

Ebat / Zemin: 107 x 54 cm (bir adet tablo ebatıdır)

Zemin / Doku: Krem Simli Duvar Kağıdı

Ürün Kodu: AYTLKRSIHLAS03

Stok Durumu: Özel Üretim

4.104,00 TL

Adet

Kredi kartı ile yapacağınız ödemeleriniz %100 güvence altındadır.Sipariş verdiğiniz ürünlerin kargoya verilme süresi en geç 4 iş günüdür.

♦ Hafta içi 17:30'dan sonraki siparişleriniz ertesi gün 11:00-17:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri 17:30'dan sonraki siparişleriniz ise Pazartesi günü teslim edilir.

♦ Pazar günü kargo hizmeti verilmez.

Okunuşu : 

Ayet-el Kürsi

İhlas Suresi

Ebat / Zemin : 107 x 57 Cm - Simli Krem Duvar Kağıdı


Çalışmalarımızda hat kurallarına titizlikle riayet edilmiştir. Hat yazıları ve kenar süsleri , 4 mm yüksekliğinde ahşap malzemeye gerçek varak boya uygulaması ile hazırlanmıştır.

Ayet-el Kürsi

Ayet-el Kürsi, ilahi kitap olan Kur'an-ı Kerim'in en prestijli bir başka ayetidir. Mukaddes Kitabın en büyük suresi olma unvanıyla taçlandırılmış olan Bakara Suresi'nin bir parçasıdır. Ayet-ül Kürsi, Bakara Suresi'nin 255. ayetidir. Ayet kategorisinde en yüksek yerin verilmesinin sebebi, Allah-u Teâlâ'nın bu âyette azametini, kudretini ve azametini açıkça tanımlaması ve detaylandırmasıdır.

"Allah, O'ndan başka ilah yoktur, diridir, varlığın rızıkçısıdır. O'nu ne uyuşukluk yakalar, ne de uyku. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. O'nun izni olmadan O'nun katında şefaat eder mi? O, onların önlerini de, sonrasını da bilir ve onlar, O'nun ilminden dilediğinin dışında hiçbir şeyi kuşatamaz. Kürsi'si gökleri ve yeri kaplar. onların muhafazası O'nu yormaz. O, en yücedir, en büyüktür."

İhlas Suresi

Hz. Peygamber İhlas Suresinin önemi ve fazileti hakkında, 'Varlığım elinde olan Allah’a yemin ederim ki bu sûre Kur’an’ın üçte birine denktir' buyurmuştur. Yine Hz. Peygamber, sevdiği için bu sûreyi her namazda okuyan bir sahabiye, 'Onu sevmen seni cennete götürür' müjdesini vermiştir. 


De ki: O Allah birdir. 2- Allah samed (her şey O'na muhtaç, O kimseye muhtaç değil)'dir. 3- O doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. 4- Ve hiçbir şey O'nun dengi değildir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi