Okunuşu: "Er-rızku a'l Allah (celle celalühü)" "Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)"

Ebat / Zemin: 85 x 58 66 x 46 cm

Zemin / Doku: Simli Krem Duvar Kağıdı

Ürün Kodu: ZKHHA069

Stok Durumu: Özel Üretim

6.600,00 TL

Adet

Kredi kartı ile yapacağınız ödemeleriniz %100 güvence altındadır.Sipariş verdiğiniz ürünlerin kargoya verilme süresi en geç 4 iş günüdür.

♦ Hafta içi 17:30'dan sonraki siparişleriniz ertesi gün 11:00-17:30 saatleri arasında, Cumartesi günleri 17:30'dan sonraki siparişleriniz ise Pazartesi günü teslim edilir.

♦ Pazar günü kargo hizmeti verilmez.

Okunuşu:
"Er-rızku a'l Allah (celle celalühü)" "Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)"

Ebat(Orta, Sağ ve Sol) / Zemin: 85 x 58 66 x 46 cm - Simli krem duvar kağıdı

Çalışmalarımızda hat kurallarına titizlikle riayet edilmiştir. Hat yazıları ve kenar süsleri , 3 mm yüksekliğinde ahşap malzemeye gerçek varak boya uygulaması ile hazırlanmıştır.

Anlamı:
Rızık Allah (c.c)'tandır.

Bir gün Süleyman (as) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karınca da “Bir buğday tanesi yerim!” diye cevap verir. Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber karıncayı bir şişeye koyar,

yanına da bir buğday tanesi bırakarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır. Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki, karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmış. Kendi kendine meraklanır.

Acaba neden yemedi? Bunun üzerine karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar. Karınca da şu hikmetli cevabı verir: “Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim.

Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmâl etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu, nihâyet bu âciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmâl edebilirdin. O yüzden bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım!”

Rızkının peşinden koşan insanın yine rızık hususunda insana bakışını özetleyen bir kıssadır.. Rabbin, rızkı dilediğine bol verir, dilediğine daraltır.(İsra 30) Allah'tan korkana ummadığı yerden rızk gelir. (Talak 2,3)

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi